1.13.2022

Ramka Shadow Box dla z okazji Dnia Babci i Dziadka


Cześć. Tu Karolina - Papierowy Wilk. Dzisiaj chciałabym Was serdecznie zaprosić na tutorial w którym wykonamy ramkę (shadow box). W mojej ramce znajduje się zdjęcie dziadków https://pl.freepik.com/zdjecia/rodzina. Rodzina zdjęcie utworzone przez freepik - https://pl.freepik.com, ale równie dobrze możecie wykorzystać ją do innych zdjęć lub nawet metryczki. Zapraszam serdecznie!


Będziecie potrzebować papierów scrapowych, wstążki, kwiatów np. z foamiranu , tekturek ozdobnych. Przydatne będą także: klej, nożyczki, ołówek, taśma piankowa, beermata, papier bazowy oraz tablica do bigowania.Podsyłam Wam Linki do użytych materiałów. 

https://przezokienko.pl/zestaw-papierow-wiosenny-czar 

https://przezokienko.pl/arkusz-papieru-wiosenny-czar-5-6

https://przezokienko.pl/wstazka-vintage-jasny-pudrowy-roz

https://przezokienko.pl/serwetka-29


PRZYGOTOWANIE RAMKI

Z bloczka ,,Wiosenny Czar" wybieram papiery, których chcę użyć. U mnie są to dwa arkusze 06. Przycianam pierwszy dokładnie do rozmiarów 20x20 cm. Będą mi także potrzebne 4 kawałki w rozmiarze 20 x 9 cm.


Wszystkie cztery części o wymiarze 20 x 9 cm bigujemy w odległości:

 2cm, 4cm, 6cm, 8cm i zostawiamy 1 cm na skrzydełko.SKŁADANIE 

Dwie części zbigowanych fragmentów wycinamy w sposób pokazany na zdjęciu. Pozostałe dwa zostawiamy bez zmian. Ścinamy z nich tylko po skosie narożniki w skrzydełkach. Składamy i sklejamy.
Podklejam cały tył beermatą i mocuję zawieszkę zanim przykleję górną część ramki.PRZYGOTOWANIE MIEJSCA NA ZDJECIE

Tekturkę przecinam na pół i umieszczam ją pod przyciętą matę przeznaczoną na zdjęcie. Moje zdjęcie ma wymiar 10x 10 cm, a mata 10.5 x 10.5 cm. Podklejam całość beermatą by zdjęcie było delikatnie podniesione. OZDABIANIE 

Z arkusza dodatków wycinam kwiaty i listki. Układam wstępnie kompozycję, dodając wcześniej przygotowane kwiaty z foamiranu oraz wstążkę. Również robię to warstwowo, by dodać pracy bardziej przestrzennego efektu.Dodaję zdjęcie i napis. W sklepie Przez Okienko znajdziecie sporo tekturek na dzień Babci i Dziadka,  które świetnie będą pasowały do takiej ramki.

Zobaczcie sami ! 

https://przezokienko.pl/dla-babci-i-dziadka

GOTOWA RAMKA

Praca gotowa. Zachęcam Was serdecznie do zrobienie sobie takiej ramki. 


Ściskam gorąco 

DT Karolina-Papierowy Wilk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz