Pokazywanie postów oznaczonych etykietą home decor. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą home decor. Pokaż wszystkie posty

12.19.2022

Świąteczna dekoracja last minute


Cześć Kochani, wpadam rzutem na taśmę z ostatnią dekoracją świąteczną w tym roku. Czy już macie Wasze 4 kąty gotowe na Boże Narodzenie??? Ja już gotowa, ale jakoś było mi mało i co zrobiłam - proste, szybkie i urocze lampiony świąteczne. 

No i teraz klimat sam się zrobił.

 



3.29.2022

Wielkanocny home decor na kole


 

Cześć!

Witam się dzisiaj z Wami Ja - Agnieszka - anezka.scrap z wyjątkową inspiracją. Wyjątkową, bo prace typu home decor są u mnie rzadkością.
Co roku, co każde święta obiecuję sobie, że zrobię dekoracyjny wianek na drzwi i… tym razem się udało! :) Co prawda nie jest to typowy wianek, ale na drzwiach będzie prezentować się równie efektownie.

Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak wielkanocnie ozdobić bazę HDF „koło”, zapraszam dalej.

 

 

3.08.2022

Pamiątka Chrztu Świętego na bazie HDF body

Witajcie Kochani w tym dziwnym czasie. Tak, żeby oderwać myśli od tego, co się dzieje niedaleko nas i wprowadzić  odrobinę koloru, postanowiłam wykorzystać bazę HDF w kształcę bodziaków i stworzyć wyjątkową pamiątkę.

Potrzebne materiały:

Do stworzenia tego projektu potrzebujemy z Okienkowego sklepu:
- bazy bodziaki  https://przezokienko.pl/Bodziaki-17x20-HDF
- arkusza papieru od ScrapAndMade  https://przezokienko.pl/zestaw-papierow-little-cuties
- napisu warstwowego  https://przezokienko.pl/napis-pamiatka-chrztu-swietego-warstwowy
- tekturki szatki https://przezokienko.pl/szatki-na-chrzest-zestaw-6szt
- wstążki gnieciuszka  https://przezokienko.pl/wstazka-vintage-granatowy
 
Pierwszym etapem będzie wybór arkusza papieru który posłuży nam jako tło naszej pracy. Ja postawiłam na piękny delikatny niebieski arkusz. Przykładam bazę HDF w wybrane miejsce. Odrysowuje kształt a następnie go wycinam.


Mam już wycięte, ale zawsze jeszcze przed przyklejeniem papieru do bazy HDF szlifuje ją trochę, żeby nie była taka śliska i miał lepszą przyczepność klej.



Z racji tego, że zawsze zostaje jednak widoczny rant bazy to ja wzięłam i pomalowałam go, dobierając farbę pod kolor papieru. Również spód bazy pomalowałam na tan sam kolor. Przy okazji wymyśliłam sobie, że do dekoracji użyję odlewów, wiec i je podmalowałam.




Czekamy na wyschniecie farby. Ja w tym czasie wycięłam  dwa kwadraty o wymiarach 15x15cm  i 10x10 cm. Papier wybrałam gładki biały o gramaturze 180g. Składam je na pół w trójkąty i przecinam wzdłuż zagięcia.




Z wyciętych trójkątów zrobię harmonijki. Aby ułatwić sobie pracę  wykorzystam tablicę do bigowania. Rowki robię co drugą podziałkę. Tak przygotowane trójkąty składam w harmonijki.





Harmonijkę składam na pół - tak jak na zdjęciu i sklejam łączenie. W ten oto sposób powstają dekoracyjne liście a'la boho. Nie wiem jak Wam, ale mi one "wyskakują" z każdego miejsca w Internecie ;) Nie przejmuje się tym, że jeden źle się skleił i widać klej, bo go zamaskuję innym ozdobnym elementem.


Baza wyschła, elementy dekoracyjne mam gotowe, można składać wszystko w jedną całość.



Przyklejmy papier do bazy i przygotowujemy wszystko to, czym chcemy ozdobić nasze cudo. Ja wykorzystam tekturkowy napis, który dla ciekawszego efektu pomatowałam złotą pastą, tekturkę szatki, wstążkę gnieciuszka, wycięte listki w kilku kolorach, kwiaty ręcznie zrobione, liście harmonijki i na koniec wyjęłam jeszcze biały i niebieski tiul. Żeby wszystko razem połączyć potrzebujemy kleju na gorąco, kleju Magictaśmy dwustronnej - aby zrobić piękny dystans.




I tu zostawiam Wam pole do popisu a sama biorę się za dekorowanie.




Kochani i co sadzicie o takiej pamiątce? Za mną motyw bodziaków chodził od dawna.

Pozdrawiam, Patrycja















1.11.2022

Serce dla Babci i Dziadka


Witajcie Kochani, mam dziś dla Was coś wyjątkowego, bo piękne serce z bazy HDF. Długo myślałam co tu wyczarować. A że wpadła mi w łapki baza w kształcie serca to od razu pomyślałam o nadchodzącym święcie.


12.28.2021

Imprezowe słomki, czyli pomysł na dekorację stołu


Hej Kochani, witam Was już w poświątecznym szaleństwie a przed Sylwestrowym Szałem. Wymyśliłam sobie, że skoro mam sporo ścinek papierów a szykuje się imprezka, to warto je jakoś wykorzystać. Zapraszam Was na fototutka z dekorowania słomek i wykałaczek. Zrobimy 6 słomek a z resztek wykałaczki.