5.03.2022

Komunijny czekoladownik z interaktywnym panelem


  Hej:) Dzisiaj zapraszam Was do stworzenia od podstaw czekoladownika z podnoszonym panelem. Można pod nim umieścić dowolne zdjęcie, co z pewnością zaskoczy obdarowaną osobę.💓


Potrzebne materiały: 

   Zaczynam od przygotowania materiałów. Potrzebne będą Nam:
-napis warstwowy Pierwsza Komunia Święta : https://przezokienko.pl/napis-pierwsza-komunia-swieta-wzor-04
-bądź inne tekturki np. z Mixu komunijnego : https://przezokienko.pl/zestaw-tekturek-komunijnych
-2 kartki papieru 250 g A4
- papier scrapowy + ewentualnie grafiki wycięte z tej samej kolekcji
- kwiaty, listki, i inne ozdoby
-taśma dwustronna, taśma piankowa lub bermata
-ozdobny dziurkacz, lub wykrojnik
-folia do shakerów
-klej, nożyczki, ołówek, tablica do bigowania, linijka, wstążka

   Dla ułatwienia rozrysowałam Wam linie. Zielona to miejsca bigowania i zgięcia a czerwona będzie linią nacięcia.

Przygotowanie bazy

   Zaczynam od przygotowania bazy czekoladownika. Odcinam dwa kawałki papieru. Pierwszy w formacie 23.5 x 19x5cm i biguję go wzdłuż krótszego boku w odległościach 1.5 cm, 3 cm, 12.5 cm, i 14 cm , oraz kawałka 25.5 cm x 9.5 cm i biguję go wzdłuż krótszego boku na wysokości 1.5 cm, 3 cm, 22.5 cm i 24 cm. Wycinam również z nich 1 cm skrzydełka w miejscu pokazanym na zdjęciu.Sklejanie bazy

   Przy pomocy dziurkacza brzegowego ozdabiam mniejszy element po drugiej stronie skrzydełek i przyklejam do drugiej części. 
Sklejam czekoladownik wklejając wszystkie skrzydełka do środka.
Przyklejam dwie tasiemki z przodu i tyłu i oklejam gotowa bazę zarówno wewnątrz jak i zewnątrz wybraną przez siebie kolekcją. Ja korzystałam z kolekcji 13 arts Rose i Love.Panel

   Następnie przygotowuję panel. Przycinam kawałek papieru do wymiaru 18.5 x 8.5cm i rysuję na niej 1.5 cm ramkę. Nacinam i biguję tak jak jest to pokazanie na obrazku pomocniczym.


Wycinam nieco mniejszą ramkę z papieru scrapowego oklejam na przodzie i zginam. Najpierw kolejno na zewnątrz, do środka i na zewnątrz. 

Wycinam również pasek o wymiarach 18.5 cm x 2.5 cm, ozdabiam go dziurkaczem, oklejam papierem scrap i doklejam na tył mojego mechanizmu, ale tylko na 1-no cm części.

Pora na szybkę. Za pomocą taśmy dwustronnie klejącej oklejam całą ramkę , ale omijam miejsce z wystającym paskiem. Następnie przyklejam odpowiednio docięta szybkę do shakerów.
Aby mój panel był nieco podniesiony, doklejam dystans, za pomocą beeramaty lub taśmy piankowej. Naklejam go w tym samym miejscu , w którym kleiłam taśmę dwustronną.Zdobienia 

   Naklejam panel na środek czekoladownika i zbieram się za ozdabianie. Pamiętajcie, by wszystkie grafiki, kwiaty, i tekturki naklejać tylko na dolną część. Inaczej po podniesienie kompozycja nie będzie się podnosić. Kompozycja może być o wiele większa, jednak wystających elementów nie przyklejamy wyżej niż miejsce zgięcia.  Moje grafiki pochodzą również z kolekcji 13 arts Rose in Love. 
Po zastanowieniu się wybrałam warstwowy napis Pierwsza Komunia Święta.

Mój interaktywny czekoladownik jest gotowy. Możecie użyć zdjęcia, bądź ciekawego cytatu i wkleić go przed przyklejeniem ramki. Gotowe ☺Jeśli wykonacie kartkę w stylu simply & clear czekoladownik może służyć jako pudełko do niej. 
Koniecznie pochwalcie się na Naszej grupie inspiracyjnej swoimi pracami z użyciem Przezokienkowych tekturek 💓

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz