10.11.2022

Różowy heksagon

  

Cześć Kochani, tu Wasza Patka z Fiubździu i sól. Jak na moją osobę przystało znowu zaszalałam z różem. Pokochałam Ani nowego shakera, jego nietypowy kształt przemówił do mnie tak

, że kartka ma mieć też taki nietypowy format. Czy Wy w ogóle robicie kartki w nietypowym kształcie??? No dobra zaczynamy zabawę.
Do zrobienia naszej Kartki potrzebujemy : 

·-Kraftowej bazy 13,5 na 13,5 cm

-arkusza papieru Kraftowego 300g

- papierów https://przezokienko.pl/zestaw-papierow-beauties-30x30

-shaker https://przezokienko.pl/shaker-box-szesciobok-baby-girl

-mikro kulki https://przezokienko.pl/mikrokulki-szklane-malinowe

- wstążki 

https://przezokienko.pl/wstazka-vintage-amarantowy

https://przezokienko.pl/wstazka-vintage-bialy

-kawałki różowego i białego tiulu

-odciski liści

-kwiaty z Famiranu

-nożyczki, skalpel, klej, ołówek, klej na gorąco.


Zaczynam od bazy. 

Ja wzięłam gotową Kraftową bazę 13.5cm na 13.5Cm. Wyznaczyłam środek na każdej ze stron. Na tej podstawie rozrysowałam sobie heksagon. Na zdjęciu podaje wymiary poszczególnych boków.
Następnym krokiem było wycięcie w bazie pożądanego kształtu. Na podstawie bazy zrobiłam sobie szablony do każdej z warstw papieru. Pierwszy to baza, następny to szablon do papieru pod spód, potem baza do papieru Kraftowego i baza do papieru na wierzch. Wymiary zmniejszałam na podstawie bazy o 0,5 cm, 1 cm i o 1,5 cm.  Na podstawie zrobionych szablonów docięłam potrzebne mi elementy. Dla dekoracji postrzępiłam skalpelem papier Kraftowy a papier kolorowy potraktowałam radełkiem. Wszystko skleiłam na taśmę piankową dwustronną po to, aby uzyskać efekt warstw.
 Gdy mamy już sklejoną bazę bierzemy się za składanie shakera a następnie za dekoracje Naszej kartki. Ja zaszalałam poszłam w tiul, szalone różowe i białe gnieciuchy a do tego odciski listków i kwiaty ręcznie robione. Na koniec wszystko posypałam odrobiną białego brokatu. Jak szaleć to szaleć. Odezwał się we mnie zew brokatu i szalonego koloru.
  Co Wy myślicie o takim kartki? Jak to jest robić czasem kartki w innej formie?? Czy może jesteście wierni i robicie tylko podstawowe kształty? Mam nadzieję, że namówiłam Was do odrobiny szaleństwa.
Gorąco pozdrawiam Patka 


 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz